Teater

Här finns utbud till ett stort antal teatrar i Sverige, såsom Intiman på Odenplan i Stockholm, Lisebergsteatern och The Theatre - Gothia Towers i Göteborg, Oscarsteater, China Teatern som är belägna i Stockholm, Vallarnas friluftsteater utomhusteatern i Falkenberg m.f. Du kan boka dina biljetter till teater, se tider, priser och ensemble. Teaterbiljetter är dessutom en perfekt present till de allra flesta, här hittar du komiska teaterföreställningar såväl som klassiska barnteatrar och lättsam buskis och farser. Genom att gå på teater skapar ni minnen som lever kvar länge och som går att återuppliva långt efter besöket med nära och kära. Teaterbiljetterna köper ni enkelt och tryggt direkt här från arrangören hos oss på Showtic. 

Visa speltillfällen
Visa som
Datum Tid Arena Stad
Fri 2019-03-29 19:30 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Sat 2019-03-30 15:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Sat 2019-03-30 18:30 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Sat 2019-04-06 15:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Sat 2019-04-06 18:30 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Sun 2019-04-07 15:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Visa fler speltillfällen
Datum Tid Arena Stad
Fri 2019-03-29 19:00 Växjö Konserthus Övriga Sverige Köp
Sat 2019-03-30 19:00 Linköping Konsert & Kongress Övriga Sverige Köp
Sun 2019-03-31 19:00 Västerås Konserthus Västerås Köp
Sat 2019-04-06 18:00 Halmstad Teater Övriga Sverige Köp
Sun 2019-04-07 18:00 Helsingborgs Konserthus Övriga Sverige Köp
Thu 2019-04-11 19:00 Karlskrona Konserthusteater Blekinge Köp
Visa fler speltillfällen
Datum Tid Arena Stad
Sat 2019-03-30 12:00 Intiman Stockholm Köp
Sat 2019-03-30 15:00 Intiman Stockholm Köp
Sun 2019-03-31 12:00 Intiman Stockholm Köp
Sun 2019-03-31 15:00 Intiman Stockholm Köp
Sat 2019-04-06 12:00 Intiman Stockholm Köp
Sat 2019-04-06 15:00 Intiman Stockholm Köp
Visa fler speltillfällen
Datum Tid Arena Stad
Sat 2019-04-27 11:00 Intiman Stockholm Köp
Sat 2019-04-27 14:00 Intiman Stockholm Köp
Sat 2019-04-27 16:00 Intiman Stockholm Köp
Sun 2019-04-28 11:00 Intiman Stockholm Köp
Sun 2019-04-28 14:00 Intiman Stockholm Köp
Sun 2019-04-28 16:00 Intiman Stockholm Köp
Visa fler speltillfällen
Datum Tid Arena Stad
Thu 2019-05-16 19:30 China Teatern Stockholm Köp
Datum Tid Arena Stad
Thu 2019-04-18 15:00 Intiman Stockholm Köp
Datum Tid Arena Stad
Sun 2019-03-31 16:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Datum Tid Arena Stad
Thu 2019-09-05 19:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Fri 2019-09-06 19:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Sat 2019-09-07 16:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Sun 2019-09-08 15:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Thu 2019-09-12 19:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Fri 2019-09-13 19:00 Lisebergsteatern Västra Götaland Köp
Visa fler speltillfällen
Datum Tid Arena Stad
Fri 2019-03-29 19:00 Solbacken Laholm Köp
Sat 2019-03-30 19:00 Pumpen, Södra VI Vimmerby Köp
Fri 2019-04-05 19:00 Withalasalen Vetlanda Köp
Sat 2019-04-06 19:00 Ystads Teater Övriga Sverige Köp